گزارش سالانه هیأت‌ اجرایی دوره یازدهم

ارائه شده جهت قرائت در مجمع عمومی اعضای گروه سمپادی‌های یزدی مقیم تهران (۰۲۱)

تاریخ: ۱۴۰۱/۰۳/۰۴

فعالیت این دوره هیأت‌ اجرایی گروه بعد از پاتوق اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ آغاز شد و به لطف همراهی دوستان در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ به پایان رسید. به دلیل شیوع بیماری کرونا و عدم امکان برگزاری مجمع عمومی به صورت حضوری، این گزارش به صورت مجازی خدمتتان ارائه می‌گردد. از آنجا که تعداد کاندیداهای هیأت اجرایی این دوره (همانند چند دوره اخیر) کمتر از حد نصاب لازم برای برگزاری انتخابات بود، بر طبق آیین‌نامه، افراد بدون برگزاری انتخابات به عضویت هیأت اجرایی درآمدند.

با توجه به موارد پیش‌آمده در چند سال اخیر و تاخیرهای به وجود آمده در ارائه گزارشات، از این دوره، پایان دوره هیأت اجرایی و زمان برگزاری مجمع عمومی سالیانه برای انتخاب اعضای هیأت اجرایی جدید، خرداد ماه خواهد بود.

خلاصه فعالیت‌های گروه که با همکاری همه اعضای هیأت اجرایی انجام شده است، به شرح زیر ارائه می‌گردد:

برگزاری برنامه‌های حضوری تا حداقل اواسط این دوره -برخلاف میل باطنی اعضای هیأت اجرایی- به علت ادامه همه‌گیری کرونا عملا امکان نداشت. پس از کاهش شیوع بیماری فعالیت‌های حضوری نیز به نحو مقتضی به اجرا درآمد. در مجموع ۱۷ برنامه هماهنگ شده و به اجرا درآمد که ۱۲ مورد آن پاتوق‌های گروه بود. ۷ پاتوق به صورت حضوری و ۵ پاتوق به صورت مجازی برگزار شد. محل پاتوق حضوری پس از برگزاری یک برنامه در پارک ملت و یک برنامه در کافه گدار، با پیگیری آقای میرعربشاهی به محل مناسب فعلی، کافه خلاقیت منتقل شده است.

از دیگر برنامه‌های انجام شده می‌توان برنامه اهدای خون (به همت آقای احسان یزدی) در شهر تهران، یک مورد کوهپیمایی درکه، برنامه دورهمی شب یلدا، دورهمی چهارشنبه سوری، ضیافت افطاری و بازدید از مجموعه باغ گیاه‌شناسی ملی ایران را نام برد. با توجه به تداخل برنامه های شب یلدا و ضیافت افطاری این برنامه ها به ترتیب همزمان با پاتوق دی ماه و اردیبهشت ماه برگزار گردید. برنامه شب یلدا و چهارشنبه سوری امسال در غیاب یاران همیشه همراه‌مان خانم یزدان‌پرست، آقای نقاش‌زاده و پسر عزیزشان، در منزل آقای استواری برگزار گردید. برنامه آنلاین حافظ خوانی و فال شب یلدا نیز با لطف و همراهی خانم یزدان‌پرست از طریق پلتفرم اینستاگرام به صورت مجازی همزمان با برنامه شب یلدا برگزار گردید و مورد استقبال دوستان قرار گرفت.

گروه ۰۲۱ در نمایشگاه مراسم یازده فروردین نیز حضور داشته که جا دارد اینجا از همکاری آقای استواری در تهیه محتوا و کمک در اجرای برنامه‌های گروه تقدیر و تشکر نماییم.

از ابتدای این دوره از هیأت‌ اجرایی جلسات هیأت مدیره طبق روال در پاتوق‌ها برگزار گردیده است که متاسفانه صورت جلسات آن منتشر نشده است. مراجع اطلاع‌رسانی در این دوره کانال تلگرام و سایت به عنوان مرجع اصلی، معرفی شد تا اعضاء با استفاده از آن‌ها بتوانند در جریان امور مرتبط با گروه ۰۲۱ قرار گیرند. جا دارد از آقای صادق نقاش‌زاده به دلیل هماهنگی در میزبانی سایت تشکر و قدردانی نماییم.

مهمترین ضعف در چند سال اخیر هیأت‌ اجرایی عدم ارتباط با ورودی‌های جدید و جذب اعضای جدید می‌باشد که در این دوره نیزوجود داشته است و نیاز به برنامه‌ریزی مناسب جهت رفع آن احساس می‌شود. البته همان‌گونه که ارتباط با ورودی‌های جدید حائز اهمیت است، برقراری ارتباط با اعضای قدیمی انجمن فارغ‌التحصیلان سمپاد و استفاده از طیف وسیع سنی این افراد در جهت ایجاد هم‌افزایی نیز می‌بایست در دستور کار گروه قرار گیرد. با توجه به فعالیت های مفید انجمن سمپاد در شهر یزد و برگزاری مناسب مراسم یازده فروردین امید می‌رود با تقویت این برنامه‌ها و فعالیت‌ها، جان تازه‌ای در کالبد گروه‌های مرتبط با انجمن نیز دمیده شود و شکل درست و پویای قدیم خود را احیا نمایند.

هیأت اجرایی گروه ۰۲۱ همیشه پذیرای انتقادات بوده و سعی در برطرف نمودن کاستی‌های برنامه‌ها و رویه‌های خود داشته است. از همه دوستانی که به نقد عملکرد هیأت‌ اجرایی پرداخته و نظرات خود را به ما منتقل نموده‌اند کمال تشکر و قدردانی را داریم و از عزیزانی که به نحوی از عمکرد یا رفتار ما ناراحت و یا دلگیر شده‌اند عذرخواهی نماییم. همچنین از همکاری و مشارکت تمامی اعضای خانواده ۰۲۱ که با ارائه نظرات خود در جهت استفاده از فضای مجازی برای ادامه ارتباط میان اعضا ما را یاری نمودند، متشکریم.

در پایان برای هیأت‌ اجرایی دوره آینده (دوازدهم) که اسامی آنها در انتهای این گزارش اعلام گردیده آرزوی موفقیت داشته و اعضا را به همراهی و همکاری با آنها دعوت می‌کنیم. قطعا مهمترین عامل حیات گروه مشارکت دوستان در فعالیت‌ها و برنامه‌هاست.

اعضای هیأت‌ اجرایی دوره دوازدهم گروه سمپادی‌های یزدی مقیم تهران عبارتند از آقای حمیدرضا حیدری‌مقدم و آقای علی میرعربشاهی.