گزارش سالانه هیئت ‌اجرایی هشتم

گزارش سالانه هیئت ‌اجرایی هشتم

قرائت‌شده در مجمع عمومی اعضای گروه سمپادی‌های یزدی مقیم تهران

تاریخ: ۹۸/۲/۴

فعالیت این دوره از هیئت ‌اجرایی ۰۲۱ پس از پایان کار دوره هفتم و بعد از پاتوق اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۷ آغاز شد و به لطف همراهی  دوستان فعالیت یک ساله آن در تاریخ ۹۸/۲/۴ به پایان رسید. با توجه به این که تعداد کاندیداها جهت فعالیت در هیئت اجرایی این دوره کمتر از حد نصاب برای برگزاری انتخابات بود، بر طبق آئین نامه افراد بدون برگزاری انتخابات به عضویت در این دوره از هیئت اجرایی درآمدند. خلاصه فعالیت‌های گروه که با همراهی همه اعضای هیئت‌اجرایی انجام شده است، به شرح زیر ارائه می‌گردد:

در طی یک سال فعالیت این دوره از هیئت‌اجرایی، مجموعا۲۶ برنامه هماهنگ شده و به اجرا در آمد که ۱۱ مورد آن پاتوق‌های شهر تهران بوده است. همچنین برنامه پاتوق فروردین با هماهنگی انجمن سمپاد در شهر یزد اطلاع‌رسانی و انجام شد. از دیگر برنامه‌های انجام شده می‌توان به دو برنامه آنلاین جام مین‌روب (دوره سوم)، سومین دوره جام تخته نرد(با توجه به محدودیت حضور افراد و عدم هماهنگی نیمه تمام ماند)، برنامه‌های ویژه شب یلدا و چهارشنبه‌سوری، سینما، تماشای دورهمی فوتبال و برنامه‌های گردشگری مانند کوهپیمایی در شهر تهران اشاره نمود. از تورهای طبیعت‌گردی و گردشگری نیز دو برنامه سرپوش تنگه و بازدید شهر قزوین هماهنگ گردید که برنامه سرپوش تنگه  به دلیل به حد نصاب نرسیدن انجام نشد. از مجموعه برنامه‌های برگزار شده تمامی برنامه‌ها توسط هیئت‌اجرایی این دوره برگزار گردید. در این جا بر خود لازم می‌دانیم از همکاری و مشارکت تمامی اعضای خانواده ۰۲۱ که با همراهی و ارائه نظرات خود در این دوره ما را در برگزاری بهتر برنامه‌ها یاری نمودند، تشکر و قدردانی نماییم. از خانواده محترم نقاش‌زاده (آقای صادق نقاش‌زاده، خانم مریم یزدان‌پرست و آقا نیکزاد نقاش‌زاده) به دلیل کمک‌های بی دریغشان در برگزاری دو ویژه‌برنامه شب یلدا و چهارشنبه‌سوری با وجود همه مشکلات و سختی‌های موجود کمال تشکر و قدردانی را داریم.

از ابتدای این دوره از هیئت‌اجرایی چهار جلسه برگزار گردیده است که شامل ۳ جلسه حضوری و یک جلسه به صورت مجازی در تلگرام بوده است. صورت جلسات آنها در سایت و کانال تلگرام ۰۲۱ در دسترس است. متاسفانه به دلیل عدم امکان هماهنگی و حضور اعضا امکان برگزاری دو جلسه آخر میسر نگردید که از ضعف‌های این دوره به شمار می رود.

مراجع اطلاع‌رسانی در این دوره کانال تلگرام  وسایت به عنوان مرجع اصلی، معرفی شد تا اعضاء با استفاده از آن‌ها بتوانند در جریان امور مرتبط با گروه ۰۲۱ قرار گیرند. جا دارد اینجا از آقای صادق نقاش‌زاده و احسان یزدی به دلیل هماهنگی در میزبانی سایت تشکر و قدردانی نماییم.یکی از مهمترین شبکه های اجتماعی در حال حاضر جهت اطلاع‌رسانی اینستاگرام است که در دوره های اخیر کمتر از آن جهت اطلاع‌رسانی استفاده شده است. امیدواریم در دوره‌های آتی از ظرفیت این شبکه نیز در اطلاع‌رسانی فعالیت‌های گروه استفاده بهتری شود.

تغییر محل پاتوق در این دوره نیز یکی از مشکلات بر سر راه هیئت اجرایی بود که به دلیل مشکلات موجود در رستوران سیاه و سپید تصمیم به تغییر محل پاتوق به خانه فرهنگ دیسفان گرفته شد. ضمن تشکر از شکیبایی دوستان در تحمل مشکلات اولیه موجود در خانه فرهنگ دیسفان، قطعا موارد اعلام شده در خصوص مشکلات این مکان نیز در هیئت اجرایی مورد بحث و بررسی قرار گرفته و جهت رفع آن نیز مذاکراتی صورت گرفت. لذا با توجه به محدودیت زمان جهت بررسی مکان‌های جدید و همچنین محدودیت‌های موجود در جهت یافتن فضای مناسب جهت پاتوق امکان تغییر فضا میسر نگردید. لازم به ذکر است پیشنهادات دریافت شده توسط اعضا مورد بررسی قرار گرفت که در یک مورد آن پس از مذاکره اولیه و گرفتن موافقت ضمنی در نهایت امکان هماهنگی میسر نگردید. همچنین با توجه به تغییر محل خانه فرهنگ دیسفان برگزاری پاتوق‌ها در محل جدید آن انجام خواهد شد.

مهمترین ضعف در چند سال اخیر هیئت‌اجرایی عدم ارتباط با ورودی‌های جدید و جذب اعضای جدید است که در این دوره نیز عملکرد هیئت اجرایی کماکان ضعیف بوده و نیاز به برنامه ریزی مناسب جهت تقویت آن احساس می‌گردد. البته همانگونه که ارتباط با ورودی‌های جدید حائز اهمیت است، برقراری ارتباط با اعضای قدیمی انجمن دانش‌آموختگان سمپاد و استفاده از طیف وسیع سنی این افراد در جهت ایجاد هم‌افزایی هم باید در دستور کار گروه قرار گیرد.

یکی از بهترین و مهمترین فعالیت‌هایی که می‌تواند در موثر بودن گروه ۰۲۱ و تداوم آن نقش داشته باشد، همکاری اعضاء در برگزاری برنامه‌ها و اجرای ایده‌های مد نظر خودشان است. در اینجا باید از زحمات آقای محمد دهقان و خانم فاطمه تجدد جهت هماهنگی گروه کتاب‌خوانی در یک سال گذشته تشکر نماییم و امیدواریم  با کمک اعضاء، این فعالیت‌ به همراه فعالیت‌های جدید ادامه یابند. جهت عضویت در گروه کتابخوانی می‌توانید به آقای محمد دهقان در تلگرام @Mo_dehghan پیام بدهید تا لینک عضویت در گروه برای شما ارسال شود.

هیئت اجرایی ۰۲۱ همیشه پذیرای انتقادات همه اعضاء بوده و سعی در برطرف نمودن این کاستی‌ها در برنامه‌ها و رویه‌های خود داشته است. از همه دوستانی که به نقد عملکرد هیئت‌اجرایی پرداخته و نظرات خود را به ما منتقل نموده‌اند کمال تشکر و قدردانی را داریم. جا دارد از همین جا از همه دوستانی که به نحوی از عمکرد یا رفتار ما ناراحت و یا دلگیر شده‌اند عذرخواهی نماییم.

در پایان برای هیئت‌اجرایی آینده آرزوی موفقیت و اعضاء را به همراهی و همکاری با آنها دعوت می‌کنیم. قطعا مهمترین عامل در حیات گروه مشارکت دوستان در فعالیت‌ها و برنامه‌های گروه است.