گزارش سالانه هیات‌اجرایی ششم

قرائت‌شده در مجمع عمومی اعضای گروه سمپادی‌های یزدی مقیم تهران
تاریخ: ۹۶/۲/۶

دوره یک‌ساله فعالیت هیات‌اجرایی ششم گروه ۰۲۱ به پایان رسید. با سپاس از تمام کسانی که در یک سال گذشته برای حفظ و بهبود گروه تلاش کردند، خلاصه فعالیت‌ها به اطلاع اعضای محترم می‌رسد.

هیات‌اجرایی ششم در تاریخ ۹۵/۲/۱۰ شروع به کار کرد. در طی یک سال فعالیت این هیات، مجموعا ۴۱ برنامه اعلام و ۴۰ برنامه برگزار شده‌است. (برنامه آبشار دریوک به علت به حدنصاب نرسیدن شرکت‌کنندگان لغو شد.) از این مجموعه، ۳ برنامه به سرپرستی آقای شهاب شفیعی، ۷ برنامه به سرپرستی آقای حمیدرضا حیدری‌مقدم و ۱۱ برنامه به سرپرستی احسان یزدی برگزار شده‌است. خانم‌ها الهام حسینی عزآبادی و مهسا حیدرنژاد و آقای عادل میرحسینی نیز هرکدام یک برنامه را سرپرستی کرده‌اند. افراد خارج از هیات‌اجرایی هم سرپرستی ۴ برنامه را برعهده داشته‌اند. خانم‌ها مریم یزدان‌پرست و مهسا شاهزاده فاضلی و آقایان حامد انتظاری و سیدابراهیم عظیمی سرپرست این برنامه‌ها بوده‌اند که از کمک آنها ممنون و سپاس‌گزاریم. ۱۲ برنامه نیز (شامل پاتوق‌ها به استتثنای پاتوق ماه رمضان و ۲ برنامه اهدای خون) احتیاج به سرپرست نداشتند.
جا دارد از تمامی اعضایی که در این برنامه‌ها شرکت کرده یا به هر نحو موجب رونق گروه ۰۲۱ شده‌اند، قدردانی کنیم. به ویژه از خانم یزدان‌پرست و آقای نقاش‌زاده به خاطر میزبانی برنامه‌های شب یلدا و چهارشنبه‌سوری، کمال تشکر را داریم.

علاوه بر برگزاری این برنامه‌ها، اهتمام ویژه ما ایجاد نظام (دیسیپلین) در فعالیت‌های هیات‌اجرایی بوده‌است. از موارد جزئی مانند نگارش اطلاعیه‌ها تا مسائل مهم و کلی مانند تهیه آیین‌نامه گروه، این هدف را دنبال کرده‌ایم و البته به‌طور کامل محقق نشده‌است.
اکنون مرجع اطلاع‌رسانی گروه مشخص است. اعضا با دنبال کردن سایت یا کانال تلگرام از تمامی اخبار و برنامه‌ها اطلاع می‌یابند و نیازی به دنبال کردن چند گروه یا شبکه اجتماعی مختلف ندارند. میزبانی سایت به کمک آقای نقاش‌زاده به سرور جدید منتقل شده و اشکالات قالب و ظاهر آن نیز تا حد قابل‌قبولی رفع شده‌است.
هیات‌اجرایی جلسات خود را تقریبا به صورت ماهیانه به‌جز ماه‌های دی، بهمن و فروردین برگزار کرده‌اند. مجموعا ۹ جلسه شامل ۷ جلسه حضوری و ۲ جلسه آنلاین برگزار شده که صورت‌جلسات آنها در سایت در دسترس است.
همچنین تلاش و وقت زیادی را صرف تهیه و نگارش آیین‌نامه گروه کرده‌ایم. با مطالعه اساسنامه و آیین‌نامه انجمن دانش‌آموختگان استعدادهای درخشان و چندین بار نگارش و ویرایش و نظرخواهی از اعضا و سه مرحله اصلاح، سعی کرده‌ایم آیین‌نامه درخوری برای گروه تهیه کنیم. اکنون مدعی نیستیم که آیین‌نامه پیشنهادی بی‌نقص است، اما نهایت تلاش خود را در تهیه آن به کار بسته‌ایم و در خود آیین‌نامه نیز راهکاری برای اصلاح آن در آینده تعریف کرده‌ایم. لذا از کلیه اعضای حاضر درخواست می‌کنیم به آیین‌نامه پیشنهادی رای موافق دهند.

نقد هیات‌اجرایی و به‌طور کلی گروه ۰۲۱، بر عهده اعضاست. آنچه ما می‌توانیم به عنوان یکی از ضعف‌ها به آن اشاره کنیم، ضعف در ارتباط و جذب اعضا و ورودی‌های جدید است. در مجموع حدود ۱۵ نفر در سال گذشته برای اولین‌بار در برنامه‌ها شرکت‌کرده‌اند که به نسبت تعداد سمپادی‌های یزدی که هر سال به دانشگاه‌های تهران وارد می‌شوند یا از سالهای گذشته در تهران ساکن بوده‌اند، درصد پایینی‌ست. امیدواریم هیات‌اجرایی آینده ضمن حفظ نقاط مثبت این دوره، در رفع کاستی‌ها نیز موفق باشند.

در پایان برای هیات‌اجرایی آینده آرزوی موفقیت و اعضاء را به همراهی و همکاری با آنها دعوت می‌کنیم.

یک دیدگاه در “گزارش سالانه هیات‌اجرایی ششم”

  1. ممنون از هیات اجرایی و کارهایی که در این مدت انجام دادند و برنامه‌هایی که گذاشتند.
    از احسان یزدی برای اهتمام به برگزاری جلسات و از حمید برای انرژی زیادی که گذاشت به صورت ویژه تشکر می‌کنم.

دیدگاه‌ها غیرفعال هستند.