عضویت در انجمن سمپاد: پاسداری از هویت سمپادی

دوستان عزیز سمپادی
مختصرا و عجالتا باید عرض کنم که تا ۵شنبه این هفته فرصت دارید به عضویت رسمی انجمن سمپاد درآیید یا عضویت قبلی خودتون رو تمدید کنید. اولین مسئله این هست که سه‌شنبه‌ی آینده انتخابات انجمن هست که در تهران هم انشالاه صندوق برپا خواهد بود و فقط دوستانی که عضو باشند حق رأی دارند.
نکات چندی را اجمالا عرض می‌کنم که امیدوارم با در نظرگرفتن اون‌ها، به بحث عضویت عنایت بیشتری فرمایید:
۱. در هر انتخاباتی برای تجلی دموکراسی و این که اون صندوق انتخابات نماینده‌ي مقبولی از جامعه باشه لازم هست که اکثریت قابل قبولی به لحاظ آماری در اون شرکت کنند. بنابراین اگر مایلید دوستانی از جنس خودتان که صمیمی، مسئولیت‌پذیر، فداکار و دلسوز انجمن و سمپاد هستند به هیئت اجرایی راه یابند:
یک: رأی دهید و در نتیجه دو: عضو شوید.
(پی‌نوشت: آقای نجفی تنها با ۱ رأی از وزیر شدن جاماند در حالی که ۹ نفر با رأی ممتنع و بی‌تفاوتی‌شان نخواستند او را وزیر کنند و آقای روحانی با تنها ۱ درصد که نتوانستند بی‌تفاوت، منفعل یا ناامید بمانند، رئیس جمهور شد. می‌خوام بگم یه نفر هم یه نفره.)
۲. هر سازمان مردم‌نهادی برای این که دولتی و دست‌نشانده و باندی نشه باید مردم‌نهاد بمونه و این تنها راهش مشارکت اعضا‌ش در پشتیبانی مالی از اون هست. انجمن تا حالا به کمک همکاری اعضای فعالش با مدرسه و خیرین و همینطور هزینه‌های شخصی اعضایی که به استقلال مالی رسیدن سرپا مونده و رشد کرده. الان قدو قواره‌ی انجمن از جیب این افراد بیشتر شده و وقتش رسیده که ما کمی تمرین دموکراسی کنیم. یعنی برای خودمون هویت جمعی قائل بشیم و برای حفظ این هویت ارزش قائل بشیم و هزینه کنیم. این هزینه شامل زمان، انرژی و پول هست. یعنی باید کمی وقت بذاریم، کمی حوصله کنیم و کمی پول بدیم.
۳. انجمن سمپاد می‌شه گفت توی یزد امید و انگیزه‌ی خیلی از ماها هست. انجمنی که اگر نباشه خیلی از ما از یکنواختی و رکود یزد دیوانه می‌شیم. این انجمن یکی از معدود امکاناتی هست که توی شهر نسبتا راکد ما که برای خیلی از ماها که انرژی و افکار بلندپروازانه داریم، چارچوب محدودی داره، فضایی برای رشد و بالندگی ذهن ما ایجاد می‌کنه. این انجمن هست که به ما کمک می‌کنه احساس نکنیم داریم ذره ذره ایده‌ها و آمال‌مون رو از دست می‌دیم و به ماشین تبدیل می‌شیم. پس انجمنی که داره ما رو از ذره ذره مردن نجات می‌ده، باید نجات بدیم.
۴. ما کمابیش، هر چند خیلی کم، از خدمات انجمن استفاده می‌کنیم. بچه‌های زحمت‌کش هیئت اجرایی سعی می‌کنن با وجود محدودیت شدید منابع، هر چه بیشتر خدمات ارائه کنن که خیلی‌هاش از جمله تخفیف‌های پاتوق یزد برای همه قابل استفاده است. پس شایسته هست که با پشتیبانی‌مون از انجمن، دین خودمون رو به انجمن و این زحمات ادا کنیم و با ایجاد کنش‌های متقابل به گسترش این خدمات کمک کنیم. مسلما هیچ کدوم ما دوست نداریم روز یازده فروردین بریم ببینیم منت پول آقای ایکس رو دوش مراسم هست.
خلاصه این که خودتون رو متعلق به انجمن بدونید. عضو بشید. و انجمن رو از خودتون بدونید. پشتیبانی کنید و انتظار بهترین را داشته باشید. برای اطلاعات بیشتر از چگونگی عضویت در انجمن می‌توانید به لینک‌های زیر مراجعه کنید.
http://news.sampad.info/article253.html
http://news.sampad.info/article254.html
http://news.sampad.info/article250.html

5 دیدگاه در “عضویت در انجمن سمپاد: پاسداری از هویت سمپادی”

 1. سلام.
  سرکار خانم یزدان‌شناس، از همینجا بعنوان کوچکترین عضو انجمن، با همه وجود ازتون تشکر میکنم، حرف دل همه کسانی رو زدید که هرکدوم یه جوری واسه بقای این انجمن تلاش کردن و میکنن. بازهم سپاسگذارم ازتون.
  .
  یه نکته رو هم متذکر بشم که روند عضوگیری انجمن بعد از ۳۱ مرداد هم همچنان ادامه داره، منتها فقط کسانی که تا روز ۳۱ مرداد مدارک خودشون رو تکمیل کنن میتونن با داشتن کارت عضویت در انتخابات شرکت کنن. در جای دیگه هم توضیح دادم، دلیل این تصمیم هیات مدیره به خاطر ساماندهی راحت تر اعضا در روز انتخاباته، ضمن اینکه در سوابق انتخابات هم داشتیم که به خاطر اینکه حجم حضور در روز انتخابات زیاد میشه تشخیص سمپادیها و طی کردن مراحل ثبت نام در اون روز بسیار مشکله و ایجاد نارضایتی میکنه.

 2. سلام.
  سرکار خانم یزدان‌پرست، از همینجا بعنوان کوچکترین عضو انجمن، با همه وجود ازتون تشکر میکنم، حرف دل همه کسانی رو زدید که هرکدوم یه جوری واسه بقای این انجمن تلاش کردن و میکنن. بازهم سپاسگذارم ازتون.
  .
  یه نکته رو هم متذکر بشم که روند عضوگیری انجمن بعد از ۳۱ مرداد هم همچنان ادامه داره، منتها فقط کسانی که تا روز ۳۱ مرداد مدارک خودشون رو تکمیل کنن میتونن با داشتن کارت عضویت در انتخابات شرکت کنن. در جای دیگه هم توضیح دادم، دلیل این تصمیم هیات مدیره به خاطر ساماندهی راحت تر اعضا در روز انتخاباته، ضمن اینکه در سوابق انتخابات هم داشتیم که به خاطر اینکه حجم حضور در روز انتخابات زیاد میشه تشخیص سمپادیها و طی کردن مراحل ثبت نام در اون روز بسیار مشکله و ایجاد نارضایتی میکنه.

 3. سلام.
  من سعی کردم بچه ها عضو شن ولی کار این ها یعنی بازی با شعور بچه ها، شده مثل دولت احمدی نژاد که برای تسویه حسابش درخواست بودجه میده….

  اگه واقعا میخواین از هویت سمپادی دفاع کنید ، رایگان کنید یا حداقل واسه تهرانی ها رایگان کنید.

  1. شخصا با این قضیه‌ای که هیات مدیره گزارش نمی‌ده که چه کارهایی کرده، چند جلسه تشکیل داده، چیا تصویب کرده، برای چه چیزهایی هزینه کرده و … به سادگی نمی‌تونم کنار بیام.
   در صورتی که این موارد برام مشخص بشه می‌تونم تصمیم بگیرم که آیا انجمن داره در جهتی حرکت می‌کنه که من با عضویت توش نفع می‌برم یا نه. و بعد می‌تونم تصمیم بگیرم که عضو بشم یا نه.
   و این ربطی به تهران یا یزد یا … بودنم نداره

دیدگاه‌ها غیرفعال هستند.