شهاب بجای سمپاد

در طرح جدیدی توسط آموزش پرورش طرحی بنام شهاب جایگزین سمپاد میشود

حميد‌رضا حاجي بابايي عصر امروز در جلسه شوراي راهبري طرح شناسايي و هدايت استعداد‌هاي برتر موسوم به «شهاب» كه با حضور اعضاي اين شورا و نيز معاون علمي و فناوري رئيس جمهور در محل ساختمان اصلي اين وزارتخانه برگزار شد، با اشاره به ويژگي‌هاي طرح شهاب اظهار داشت: يكي از آسيب‌هاي جدي نظام آموزشي ما جدا كردن دانش‌آموز نخبه از جمع عمومي دانش‌آموزان است كه مانند چيدن گل از باغ، هم براي باغ و هم براي گل مضر است. وي افزود: نقطه قوت طرح شناسايي و هدايت استعداد‌هاي برتر، مدرسه‌محوري و حضور دانش‌آموز نخبه در ميان ساير دانش‌آموزان است كه باعث ايجاد حس رقابت و نيز تأثير‌گذاري مثبت بر ساير دانش‌آموزان مي‌شود

 

.حاجي بابايي با بيان اينكه اگر تمامي استعداد‌هاي برتر به خوبي شناسايي و هدايت شوند، در آينده رقابتي سنگين در ميان نخبگان شكل خواهد گرفت، تصريح كرد: در صورت موفقيت اين طرح تمام المپيادهاي دانش‌آموزي و نيز آزمون‌هاي سازمان ملي پرورش استعدا‌د‌هاي درخشان «سمپاد» تحت الشعاع و زيرمجموعه آن قرار خواهد گرفت.

نظرتون چیه سمپادی ها؟

6 دیدگاه در “شهاب بجای سمپاد”

 1. سلام، شاید اگه دقیق و حساب شده و برنامه ریزی شده باشه بتونه طرح موفقی باشه . ولی همه این موارد را با هم اون هم توی این ……… بتونند انجام بدهند خیلی بعید و دور از دسترس به نظر میاد.
  بعدشم اینا تا به عمل برسه هزار چرخ می خوره.
  در مجموع من تا اطلاعاتم دقیق نباشه نمی تونم نظر بدهم
  باز هم خوشم نیومد از طرح . احساس شخصیم اینه که ریشم و دارند می برند.

 2. ببخشید منظورم ریشه ام بود
  ریشم= ریشه ام

 3. آخه من یه سئوال برام پیش اومده که با این طرح میخوان بقیه دانش آموزان رو همرنگ استعدادهای درخشان کنن یا بالعکس؟

 4. ضمنا امین جان فحش دادن راه حل خوبی نیست اما اگه دلت خنک میشه بسم ا…

دیدگاه‌ها غیرفعال هستند.