نکاح معاطاتی

بنام خدا

سلام,بعد از پاتوق گذشته دوستان جدیدی بعضویت این وبلاگ در اومدن و شاید ندونن که گاهی وقتا میشه اینجارو با وبلاگ شخصی اشتباه گرفت!با خوندن این پست متوجه میشن.

همینطور که میدونید معضل بزرگ ما جوانان که هر روز عمیق تر و فجیع تر میشه بحث ازدواج که آمار اون  روز به روز پائین میاد و بدتر,طلاقه که روز به روز بالا میره جالب اینکه هرکی از راه میرسه فقط از ما انتقاد میکنه و میگه مشكل جوانا هسن  چرا پسرا زير بار مسئوليت نميرن يا دختر خانما پرتوقع شدن و غیره.و هیچ کس راه حل درستي واسه بُرون رفت از این بحران رو ارائه نمیکنه.

یک راهکار عالی و ساده و بدون درد سر كه با مطالعه شبانه روزي و تحقيق بدست اومده بدون هیچ چشمداشتی در اختیارتون بذارم و اون چیزی نیست جز” نکاح معاطاتی”.

توضيح:معامله معاطات قرارداديه که طرفین اون بدون انجام تشرفات و حتی صحبت کردن با روشن بودن مورد قرارداد و هدف طرفين به انجام معامله میپردازن.مثلا شما كه ميرين يه فروشگاه زنجيره اي، بدون اينكه فروشند رو ببينيد و اون شمارو ببينه و بدون پرداخت وجه(با كارت اعتباري) اقدام به خريد ميكنيد.

حالا همينو در مورد نكاح (عقد ازدواج) تصور كنين و بياين تو دنياي مجازي.چه شود!دیگه نیاز نیست داماد عاقد بیاره و عروس خانمم بله بگه و هركدوم براي رسيدن به هم 1000سد و مانع و رد كنن.

(متن مخصوص آقایان) دستور کار ويژه:براي این نوعي از ابن نکاح کافیه توي بوفه دانشگاه یه بیسکوئت بخرین و به پولدارترین و خوشكل ترين دختر دانشکده که همیشه از دیدن قیافه داغون شما چندشش میشه تعارف کنین و اونم برای اینکه ضایع نشین دستتونو رد نمیکنه .(قسمت حساس)…..خوب به چشماش نگاه كنين……… اگه در هنگام زدن اولین گاز به بیسکوئیت تو چشماتون نگاه كرد شما به بزرگترین آرزوی زندگیتون رسيدين،نكاح معاطات انجام شده و شما زن و شوهر اعلام ميشين!!!!!!!. البته  این نوع عقد در فقه شیعه پذیرفته نشده فقط در اهل سنت اینم در بعضی فرق(نه به این چرتی که من گفتم)وجود داره.

توصیه بخانما:اگر برای سفر زیارتي و سياحتي به کشورهاي دوست و برادر عرب تشريف بردين احتياط كنن!درسته كه اونجا ماشيناي GMC  شاسي بلند كه كلاً دوتاش تو ايران پيدا ميشه مسافركشي ميكنن ولي هر گردي كه گردو نيست و اگه يه آقاي  مهربون كه همسن بابا بزرگتونه به شما يه چيزه قيمتي تعارف كردن زرپ قبول نكنين!اول خوب فكر كنين اگه تحمل ِداشتن دو و سه تا هوو رو و دوري از خونه و ….. البته براحتيم رد نكنين درسته پول عين خوشبختي نيست ولي بي پولي عين بدبختيه!

نكته مهم:غلط املائيامو پائين كامنت نكنين واسم ايميل كنين.مرسي

2 دیدگاه در “نکاح معاطاتی”

  1. البته جوری که من شنیدم برخی از مجتهدان شیعه هم موافق با این قضیه هستن! ولی نه به این سادگی!

  2. این که شما تعریف کردید نکاح معاطاتی نیست بلکه رابطه نامشروع وزنااست .نکاح معاطاتی تمام شرایط وقیود وتعهدات ازدواج شرعی را دارد بجز صیغه عقد.

دیدگاه‌ها غیرفعال هستند.