خاتمی آمد

گمان مبر که به آخر رسید کار مغان              هزار باده ناخورده در رگ تاک است

سيد محمد خاتمي رئیس جمهوری سابق عصر امروز در مراسم افتتاح پايگاه اطلاع رساني مجمع روحانيون مبارز كه با حضور رسانه‌هاي داخلي و خارجي و نيز اعضاي اين مجمع همچون سيد محمدعلي ابطحي، سيد محمد موسوي بجنوردي، مجيد انصاري، سيد عبدالواحد موسوي لاري و برخي از فعالان سياسي اصلاح طلب برگزار شد؛ در سخناني كانديداتوري خود را در انتخابات رياست جمهوري دهم اعلام كرد.

خبرگزاری فارس در این باره نوشت که سيد محمد خاتمي در مراسم افتتاح پايگاه اطلاع رساني مجمع روحانيون مبارز اظهار داشت: در آستانه پيروزي باشكوه انقلابيم و جامعه نوين ايران كه حيات خود را با پيروزي انقلاب آغاز كرد به دهه چهارم عمر خود وارد مي شود و يكي از افتخارات مجمع روحانيون مبارزه پابندي به انقلاب و آرمان هاي بلند آن و راه انديشه امام و توجه به خواست تاريخي ملت ايران براي اعتلاي دين پيشرفت استقلال و عدالت است.

خاتمي ادامه داد: ملت ايران به اين اصل پايبند است و عمدتا كساني كه به اسلام وايران دل بسته اند حتي انتقاد و اعتراض آنها نيز از پايگاه پايبندي به اين آرمان ها است و نقد خود را از اين دريچه بيان مي كنند كه آيا آنچه صورت مي گيرد منطبق با آرمان ها است؟

رئيس بنياد باران ادامه داد: به همين دليل نيز شاهديم هر ساله سال روز انقلاب چه باشكوه برگزار مي شود و مجمع روحانيون مبارزه نيز همگام با ملت در اين راهپيمايي باشكوه 22 بهمن شركت مي كنند.

خاتمي گفت: من در اينجا با جديت حضور خود را در عرصه انتخابات اعلام مي كنم، اما چند نكته در اين ميان مهم به نظر مي رسد يكي اينكه احيانا بيان شده كه من دچار ترديد بوده‌ام، من هيچگاه ترديد نداشته‌ام گرچه تدبير خاصي براي حضور در صحنه و اينكه چه كسي و به چه صورتي شركت كند، داشتم.

خاتمي افزود: مگر مي شود كسي به انتخابات بي تفاوت باشد؟ ما دلبسته به اين كشور و عظمت آن را مي خواهيم و آرمان‌هاي انقلاب ما نيز همين است. مگر مي توان نسبت به حضور در اين عرصه ترديد داشت؟ خدا را شكر كه ما بي تفاوت نيستيم و حق و وظيفه خود مي دانيم كه در عرصه حضور داشته باشيم، انقلاب متعلق به مردم و كشور است .

خاتمي گفت: همه ما نسبت به كشور احساس تعهد مي كنيم و اينكه چگونه حضور بيابيم تدبير در كار بود و آن تدبير به نتيجه نرسيد.

وي ادامه داد: نكته دوم اينكه اين حضور، جا را براي هيچ كس و هيچ جرياني تنگ نمي كند، راه باز است و حضور و شور مردم بسيار مهم. معتقدم حضور افراد با صلاحيت مختلف مي تواند زمينه را پرشور كند و جا براي هيچكس تنگ نيست و اميدوارم اين حضور و حضورهاي ديگر زمينه حضور حداكثري مردم در عرصه باشد و هرچه باشد خير است.

رئيس جمهور سابق كشورمان گفت: سوم اينكه در اينجا از همه كساني كه حمايت كرده اند و مي كنند، تقدير مي كنم و خودم را سرباز كوچك براي ملت مي‌دانم و طبعا در هر كجا كه باشم بعد از خدا خودم را در برابر ملت ايران مسئول مي دانم و معتقدم كسي كه راس قوه اجرايي كشور قرار مي گيرد به نسبت مساوي با آحاد ملت ايران قرار دارد و همواره كوشيده ام با قوت و قدرت و اميدواري به آينده تشكل ها حضور داشته باشند و بستر نقد رونق بيشتري داشته باشد.

منبع : http://www.asriran.com/fa/pages/?cid=64652

منتشرشده توسط

25 دیدگاه در “خاتمی آمد”

 1. به خاطر ملت آمده یا به خاطر خودش را نمیدانم ولی آیا میتواند با احمدی نژادی که 20 میلیارد دلار برای انتخابات از پول ملت و کشور برای خودش کنار گذاشته بجنگد؟

 2. اولا : منظور شما از اینکه برای خودش آمده یا برای ملت یعنی چه؟
  دوما: با فرض صحت فرض شما در جمله دوم (که خود محل بحث است)، چرا نتواند مبارزه انتخاباتی کند؟

 3. منظورم اینه که دل نگرون خودشه یا میخواد به ملت خدمت کنه
  جای بحث نداره که!!!!
  میتواند مبارزه انتخاباتی بکند ولی آیا پیروز میدان هست؟

 4. من دو تا سوال دارم:
  میشه بپرسم این رقم20 میلیارد دلارو از کجا می دونین؟!!
  دیگه اینکه واقعا فکر می کنید اگه دل نگرون خودش بود اصلا تو انتخابات شرکت می کرد؟؟؟؟اونم با سالی که پیش رو هست وقرار همه کاسه کوزه ها سر رئیس جمهور آینده خالی بشه!!!یه کم فکر کنید تورو خدا….

 5. به قلم سید ابراهیم نبوی:

  خاتمی آمد. همین چند دقیقه پیش جلسه مجمع روحانیون تمام شد و خاتمی اعلام کرد که نامزدی دهمین دوره ریاست جمهوری را پذیرفته است. خبر این که ظاهرا آقایان ساکن طبقه دوم دوست ندارند که خاتمی دوباره مستاجر خیابان پاستور بشود، ولی اگر رای آورد و ملت قراردادش را تمدید کردند، گفته اند که با او کار می کنند.

  یکی از دوستان دیروز آمده بود پای گپ و گفتی گوگلانه و می پرسید که چه کنیم با انتخابات؟ گفتم: چه را چه کنید؟ گفت، فلانی مطلبی نوشته که

  – به کسی رای می دهیم که بی عرضه باشد
  – به کسی رای می دهیم که دائم حرفش را عوض کند.
  – به کسی رای می دهیم که موقعی که قدرت داشته جرات حرف زدن نداشته.
  – به کسی رای می دهیم که حرف و عملش یکی نیست و …..
  و آخرش نتیجه گرفته که چنین کسی قهرمان ما نیست

  و می پرسید ” این رفیق شما منظورش چیست؟”گفتم: اولا با این مشخصاتی که اعلام کرده، احتمالا می خواهد برای خودش رای جمع کند و از طرف دیگر راست می گوید. چون من هم حاضر نیستم آدم ملاحظه کاری مثل خاتمی را به عنوان قهرمان خودم انتخاب کنم. ولی، مگر انتخابات برای قهرمانی کشور است؟

  گفت: نه، ولی خاتمی هزار تا عیب دارد.
  گفتم: خاتمی هزار عیب که داشته باشد یک حسن دارد و آن اینکه از همه آنها که امکان انتخاب شان ممکن است بهتر است، گیریم از آنهایی که انتخاب شان ممکن نیست بهتر نباشد، من می خواهم رئیس جمهور انتخاب کنم.

  گفت: اگر آمد و شد مثل همان هشت سال چه کنیم؟
  گفتم: شما را نمی دانم، ولی من اگر مثل آن هشت سال خاتمی بشود دیگر هیچ غصه ای تا آخر عمرم ندارم، حداقل یک ماه جشن می گیرم.
  گفت: ولی آیا خاتمی واقعا به دموکراسی اعتقاد دارد؟
  گفتم: نسبی است، اگر به نسبت واسلاوهاول و بیل کلینتون ببینی نه، قطعا آن نیست که می خواهی، ولی خاتمی از نظر اعتقاد به دموکراسی و آزادی از معدل متوسط سیاستمداران و مردم ایران، بهتر است.

  گفت: به نظر تو عبدالله نوری بهتر نیست؟
  گفتم: عبدالله نوری خوب است، ولی نه بهتر از خاتمی، نوری اولا ممکن نیست، ثانیا مردم به او رای نمی دهند چون نمی شناسند، ثالثا تائید صلاحیت نمی شود.

  گفت: حالا از کجا می دانی که خاتمی رای می آورد.
  گفتم: نمی دانم، امیدوارم، و به همت خودم هم ایمان دارم. من تا روز انتخاب خاتمی برایش کار خواهم کرد، هزار هزار تا مثل من هستند، ما خاتمی را رئیس جمهور می کنیم.

  گفت: حالا از کجا مردم به او رای بدهند؟
  گفتم: ده دوازده میلیون نفر از ترس احمدی نژاد به خاتمی رای می دهند. پانزده میلیون نفری هم بخاطر خودش رای می دهند، کافی است.

  گفت: این پیش بینی را از کجا آوردی؟
  گفتم: اسمش پیش بینی نیست، رجزخوانی است.

  گفت: مگر جنگ است که رجزخوانی می کنی؟
  گفتم: دقیقا جنگ است، بزرگترین جنگ این بیست سال گذشته. یک جنگ واقعی.

 6. خوش خبر باشی ای نسیم شمال که به ما می‌رسد زمان وصال

 7. too lahje yazdi meshe khatami oomad,hala vaghean oomad ya amaad?!
  dorostesh ine

 8. اگه امروز صحبت های آقای رییس جمهور رو گوش داده باشین، متوجه شدین که انتخابات سختی پیش رو هست، عوام فریبی ها از هم اکنون و حتی پیش از این آغاز شده است.

 9. ما که تلویزیون نداریم و کلی ازین اثرات رسانه مصونیم

 10. در سفره هفت سین امسال جایی هم برای “سید” بگذارید.
  او با بهار می آید تا “خاتمی” بر زمستان باشد.

 11. همایش «موج سوم 2» (دومین گردهمایی حامیان سیدمحمد خاتمی) به میزبانی «پویش (کمپین) حمایت از خاتمی» در روز یکشنبه 11 اسفندماه 1387 از ساعت 15 الی 18 در مجتمع فرهنگی ورزشی «اریکه ایرانیان» واقع در میدان صنعت شهرک غرب، بلوار شهید فرحزادی، نبش ارغوان غربی برگزار می‌شود.

دیدگاه‌ها غیرفعال هستند.