40 سال بعد در چنین روزی

یکی از اعضای انجمن تو یکی از برنامه‌های کوه – فکر کنم دربند- می‌گفت که خیلی دوست دارد که بچه‌ها، سالهای سال تو برنامه انجمن شرکت کنند، حتی آن وقتی چهار تا بچه داشته باشد. هر چند من با گفتن – “حالا نمی‌شه به دو تا بچه رضایت بدی”- این آرزو را به شوخی گرفتم اما حقیقتش بعدا که فکر کردم دیدم عجب رویا زیبایی می‌تواند باشد. دوستانی که از دوره‌ی راهنمایی ریشه مشترک دارند و سالهای سال می‌توانند دوستی‌هایشان را با طروات نگه دارند.

فکرش را بکنید ابوترابی پیرمردی سپید مو شده  و داشته باشد برنامه کوه سمپاد را هماهنگ ‌کند که 18 ساله‌های تازه فارغ التحصیل شده‌ی سمپاد توی آن شرکت می‌کند. تازه فکر کنید تاآان موقع شعبه تورنتو و تکزاس … انجمن سمپاد هم راه افتاده باشد و همچنان پاتوق‌های انجمن در سرتاسر جهان هر چهار شنبه برگزار شود. آدرس ویلاگشونم مثلا می‌شه 001.sampad.info البته آن موقع اختلاف ساعت مسئله ساز خواد شد! آرزو که بر جوانان عیب نیست؛ هست؟!

می‌دونین یکی از دلایلی که جمع‌ها در کشور ما تداوم نمی‌یابند این است که معمولن در نسل موسسین باقی می مانند. خوب شاید با توجه به این آرزوی آن دوستمون یکم خیال پردازانه می‌نمود اما توی چند برنامه‌ی اخیر که فراکسیون teenager ها حسابی خودش را را تقویت کرده است و جمعی از از بچه‌های پر نشاط 87 به جمع ما پیوستن من دارم به تحقق این رویا کم کم امیدوار می‌شوم.

فکر کنم که بشود مشترکا بر این نکته تاکید کنیم که پیوستن اعضای جوان‌تر شرط بقا و تداوم انجمن و حضور بزرگتر‌های جمع ضامن ثبات و سلامت جمع است.

پی‌نوشت1: آقا چند نفر از اعضا هستند که در برنامه‌ها مرتب شرکت نمی‌کنند. اگر کسی دستش به این دوستان می‌رسه خبرشون کنه: نشاط، سمیعی، یزدانی، ذاکری، آسایش بزرگ، و…

پی‌نوشت2: آقا من اینجا می‌خواهم ضمن تشکر از سردبیر محترم به بخاطر سردبیری فعالشان یک انتقادی بکنم: آقا شما ما را مورد عنایت قرار دادید دیگه! خفه شدیم از بش هر روز بالاترین مطلب وبلاگ یک لینگ به سایت این محصولات پزشکی دیدم.

 

منتشرشده توسط

حمزه

در دوم خرداد 136 متولد شدم. مهندسي الكترونيك خوانده ام. اكنون دانشجويي علوم سياسي تربيت مدرس هستم. شايد هم در آينده رفتم رشته مديريت!

12 دیدگاه در “40 سال بعد در چنین روزی”

 1. احتمالا منظور 86ای هم بوده که از قلم افتاده
  لفظ teenagerیه ذره بار معنایی منفی داره.

 2. اولا اینجا اسم مستعار نداریم.
  ثانیا من کاملا با نظر حمزه و امین در مورد پی نوشت 2 مخالفم.
  بارها راجع به ابن مطلب صحبت شده که هر کسی هر روز دلش میخواد می تونه پست بذاره ولی به شرطی که در روز خودش هم پست بالا کنه.
  چه اشکالی داره اگه روزی حتی 10 تا 20 پست بالا بشه و هر کس به فراخور ذوق و وقتی که داره از میون اونها تعدادی رو انتخاب کنه و بخونه؟؟
  اگه که عده ای از دوستان فکر می کنن که نوشتن کار راحتیه، بسم الله، بیاین user و password بگیرین و نویسنده بشین ما استقبال می کنیم.
  در ضمن اگه کسی از مطلبی یا پستی خوشش نمی آد می تونه مثل دیگرون روی ” از این لینک” یا “ادامه ی نوشته” کلیک نکنه. بعدشم هیچ کسی با خوندن 4 تا خط بیشتر حافظه اش پر نشده (:
  ثالثا راجع به اینکه گفته بودی داری به کارهای گروهی امیدوار میشی و این حرفا. خودت بهتر میدونی که توی این جور موارد بار اصلی و کلی ماجرا به دوش یه نفره و کار گروهی آنچنانی دیده نمیشه.
  نمونه اش هم نظر سنجی ای که راجع به پیشنهادت در مورد ثابت کردن محل کلکچال برای روزهایی که کوه میریم بود که هیچ پیامی دریافت نشد، حتی از سوی مخالفین.
  اگه معنای گروه بودن اینه، آره ما از روز اول یه گروه بودیم.
  اما راه حل همونیه که گفتی: پیوستن اعضای جوان‌تر شرط بقا و تداوم انجمن و حضور بزرگتر‌های جمع ضامن ثبات و سلامت جمع .
  البته با اضافه کردن این مطلب که انتقال آهسته آهسته مسئولیت ها از بزرگترها به اعضای جوان تر.

 3. hFarsi – advanced version Browse

  teenager

  ——————————————————————————–
  teener(، )teen ageنوجوان( از ده تا 19 ساله)
  ——————————————————————————–

  Salaty English-Farsi Dict. (Text ver.) Browse

  Teenager
  (teener،teen age ) نوجوان‌ (از ده‌تا 19 ساله‌)
  اینم نقل مستقیم از بابیلون! ما که بار منفی اش را نفهمیدیم! منظورم هم همین سعید و امین و دوستاشون بود که تو همومن برنامه شهرک غزالی بخودشونم گفتم .

  بعدم آقا داوود گل ما که اینجا قانون وضع نمی کنیم نه می خواهیم نه اجازش رو داریم برای دیگران تعیین تکلیف کنیم. فقط خواسم غر بزنم. غر زدن که اشکالی ندارد؟

  گروه هم فوق العاد است. جمع به این خوبی و در همین حدی که الان دارم نیار 5 سال کا داره و بچه ها نشون دادن که تو این زمینه هم پر استعدادن!

 4. آید الله مدرسی مرده…اونوقت شما در مورد چه چیزایی بحث مکند.؟ما خو عزادارم.یزد هم امروز تعلیل رسمیه.من این مصیبت بزرگو به همه تسلیت میگم

 5. درود به همه سمپادی های عزیز…
  بی زحمت اگه برای آخر هفته برنامه ای دارید، زودتر اعلام کنید تا ما برنامه ریزی کنیم.
  در مورد بچه ها و نوه ها هم خیالتون راحت باشه…من از الان با ” فرهنگ” صحبت کردم، او هم موافقه که تو این جو برنامه ها شرکت کنه، فقط هنوز نتونستته مامانش رو انتخاب کنه
  دوس دارم رقتی به دنیا اومد خیلی بهش تبریک بگید که تشویق بشه تو این برنامه ها شرکت کنه

 6. حمزه غالبی گفته:
  اینم نقل مستقیم از بابیلون! ما که بار منفی اش را نفهمیدیم! منظورم هم همین سعید و امین و دوستاشون بود که تو همومن برنامه شهرک غزالی بخودشونم گفتم .
  اتفاقا همون دوستای امین 86ی بودن.

 7. من هفته دیه میام تهرون. میخوام همتونو ببینم ولی نمیدونم چجوری! خیلی دلم تنگ شده واسه 021یها! لطفا راهنماییم کنید!

 8. هادی جون …نه تنها دل 021 ای ها بلکه دل بروبچ جردن هم برای تو خیلی تنگ شده،
  حالا پایه چه جور برنامه ای هستی که برات جور کنیم؟!
  در ضمن هر چند تا از بچه های یزدی را هم که تونستی با خودت بیار، بیبینمشون

دیدگاه‌ها غیرفعال هستند.