با هدف حمایت از کودکان سرطانی دو کنسرت گروه « شاهو »با فاصله چهار ماه در تالار وحدت

تهران- خبرگزاری ایسکانیوز: گروه موسیقی شاهو با هدف حمایت از کودکان سرطانی ، 15 آبان و 22 اسفند به سرپرستی و آهنگسازی حامد صغیری در تالار وحدت کنسرت برگزار می‌کنند.
به گزارش روز دوشنبه خبرنگار موسیقی گروه فرهنگی هنری باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران “ایسکانیوز”، نشست خبری کنسرت گروه شاهو با حضور حامد صغیری سرپرست گروه و آهنگساز، حامد ابراهیمی یکی از اعضای گروه و امین موسوی مجری جلسه، صبح امروز در تالار وحدت برگزار شد. امین موسوی در ابتدای این نشست گفت: گروه موسیقی شاهو سال 79 آغاز به کار کرد و تا به حال کنسرت های بسیاری در ایران و خارج برگزار کرده است.


وی افزود: این گروه در تالار وحدت، تالار اندیشه حوزه هنری و فرهنگسراهای مختلف به اجرای برنامه پرداخته است و همچنین در کشورهای هند و فرانسه نیز اجرا داشته است.
وی افزود: حامد صغیری تاکنون چهار آلبوم را وارد بازار کرده است و تازه ترین آلبوم او با عنوان سخن های نهان، که به نظر من تحولی در موسیقی ایرانی است را وارد بازار خواهد کرد.
موسوی گفت: هدف اصلی این گروه از اجرای این کنسرت ها و فروش بلیت در حمایت از کودکان سرطانی بیمارستان حضرت علی اصغر است که در سال های اخیر نیز هزینه های این کنسرت برای آنها اختصاص داده شده است.
حامد صغیری سرپرست گروه شاهو گفت: به طور کلی نگاه من و دوستانم نسبت به موسیقی ایرانی تلفیقی از موسیقی مقامی و موسیقی دستگاه های ایرانی است که اشتراکات زیادی با هم دارند و من بارها گفته ام موسیقی مقامی زاییده موسیقی ایرانی است.
وی ادامه داد: اساس این کنسرت بر روی ساز تنبور است که ساز کرمانشاه و ساز تخصصی من است. در کنار این ساز از سازهای دیگر نیز استفاده می کنیم که کمتر مورد استفاده قرار گرفته است.
وی گفت: گروه شاهو یک گروه 32 نفره است که ملودی های آن با محوریت ساز مقامی و عرفانی تنبور ساخته شده، از رنگ بندی سازهای متعددی چون کمانچه، کمانچه آلتو، کمانچه باس، قیچک باس، قانون، نی، بالابان، چنگ ایرانی، بربط، تار باس، و سازهای کوبه ای مختلف از جمله دف، نقاره قشقایی، کوزه، دوطبله، ضرب زورخانه، کوس و … بهره می گیرد.
وی درخصوص انتخاب اشعار گفت: موسیقی از شعر جدا نیست و بر خلاف غرب که بیشتر موسیقی سازی است در موسیقی مشرق زمین شعر جایگاه ویزه ای دارد.
وی افزود: این کنسرت در دو بخش برگزار خواهد شد که در بخش اول قطعاتی را در دستگاه نوا بر اساس فواصل موسیقی ساز و تنبور و قطعاتی همچون رهایی، شهان آسمانی، بیقرار، اجرا می شود و در بخش دوم که تلفیقی از موسیقی مقامی و دستگاهی است قطعات توبه خراباتیان، طربستان، ارژن اجرا خواهد شد که کلیه اشعار از مولاناست به جز قطعه بی قرار که از سید خلیل عالی نژاد است.
وی در پاسخ به این سوال که فاصله چهار ماهه بین دو اجرا ضربه ای را به گروه وارد می کند یا خیر؟ گفت: قطعا مشکلاتی را ایجاد می کند ،درخواست ما این بود که کنسرت در دو روز متوالی برگزار کنیم اما به دلیل اینکه همه پنجشنبه و جمعه ها در تالار وحدت، برنامه هایی برگزار می شد ، و وسط هفته هم مناسب نبود،همین مشکلات اجرایی باعث شد ما نتوانیم در دو روز متوالی در تالار وحدت کنسرت برگزار کنیم.
صغیری در پاسخ به این سوال خبرنگار ایسکانیوز که آیا درآمد این کنسرت نیز در جهت حمایت از کودکان سرطانی صرف خواهد شد؟ گفت: پس از کسر هزینه ها، در آمد برای حمایت از کودکان سرطانی صرف می شود حتی نوازندگان نیز هیچ دستمزدی دریافت نمی کنند.
گزارش ایسکانیوز می افزاید،گروه موسیقی شاهو با هدف حمایت از کودکان سرطانی ، 15 آبان و 22 اسفند به سرپرستی و آهنگسازی حامد صغیری در تالار وحدت کنسرت برگزار می‌کنند.

منبع خبر

منتشرشده توسط

یک دیدگاه در “با هدف حمایت از کودکان سرطانی دو کنسرت گروه « شاهو »با فاصله چهار ماه در تالار وحدت”

  1. بکی از تفاوت های فاحش خوانندگان ایرانی با ممالک متمدن اینه که اونا بعد از چندین سال که به اوج شهرت و افتخار و پول رسیدند، به یاد وضعیت زندگی کودکان آقریقایی و سرطانی و غیره میوفتن ولی به حمدالله تو ایران اصلا گروه موسیقی تشکیل مشه تا به این اقلیتها کمک کنه که البته بیشتر به یه ژست اجتماعی و وسیله ای برای تبلیغ شبیهه…اینم عین خیلی دیگه از کارای ما ایرانیاس که سعی میکنیم یه کاریکاتور از هر کار خوب و برجسته دنیا تو کشورمون اجرا کنیم
    آخه یکی نیس بگه این گروه شاهو با کل تنبل و ساز و تنبکشون کلا چند می ارزه که حالا میخواد برای کودکان سرطانی کنسرت اجرا کنه

    من میگم بچه ها پایه باشن یه ده بیس نفر بریم کنسرت مهران جون حالی به هولی… اصلا آدم همینجوری فقط مهران را که ببینه خندش میگره، این بچه های پر انرژی 86 ای هم اگه بیان، که دیگه سالن میترکه

دیدگاه‌ها غیرفعال هستند.