برای قلبت شمعی روشن کن

با سلام به همگی. متن تذکره دیشب را حتما تو پست های بعدی و سروقت براتون مینویسیم تا افرادی که نتونستون بیان، از ماوقع اطلاع پیدا کنن. فقط برای امروز به همین بسنده میکنم که دیدن این همه یزدی اون هم از نوع کار درستش تو بزگداشت دیشب شهید صدوقی  برای من خیلی جالب بود.افرادی که خیلیهاشون گل سرسبد سیاست کشور هستند مثل دکتر سید محمد خاتمی و برادرش سید محمد رضا، پروفسور عارف عزیزکه هم در علم، هم در اخلاق و منش و هم در سیاست واقعا از بهترین هاست، دکتر نجفی و غیره.

از اونجایی که واسه امروز مطلبی آماده ندارم و یه کم هم دیر شده، بسنده میکنم به چند تا جمله گزیده از جملاتی که امروز توی یه کتاب مترو پیدا کردم. یادآوری میکنم که این جملات بزرگان زمانی ارزشمندند و شیوه زندگیمان را تغییر میدهند که به کار گرفته شوند.

1-هیچ وقت برای “انجام همه کارها” وقت کافی وجود ندارد ولی همیشه برای “انجام مهم ترین کارها” وقت کافی هست.

2-انسان به درستی همانی میشود که اغلب به آن فکر میکند.(خودم به شدت موافقم)

3- بزرگترین اشتبه این است که از”اشتباه کردن” بترسیم.

4-“دست روی دست گذاشتن” آدمی را در جاده “شاید” سرگردان میکند و او را به جز به خانه “هرگز” یه جای دیگری رهنمون نمیکند.

5-بزرگترین افتخار این نیست که هرگز سقوط نکنیم، بلکه پس از هر بار سقوط، مجددا به پا خیزیم.

6-نتیجه اراده ضعیف “حرف” است و نتیجه اراده قوی”عمل”!

7-انسان آنقدری که از فکر حوادث آینده ناراحت میشود، از خود آن حوادث در زحمت نیست.

8-“نشستن” سنگ بودن است و “رفتن” رود بودن، بنگر(اشاره به محسن بنگر) که سنگ به کجا میرسد جز “خاک شدن” و رود به کجا میرسد جز”دریا شدن”.

9-آنکه میخواهد روزی پریدن بیاموزد، نخست باید ایستادن، راه رفتن، دویدن و بالا رفتن را بیاموزد. “پرواز را با پرواز آغاز نمیکنند.”

10-اگر فکر میکنید که “میتوانید” کاری را انجام دهید، درست فکر کرده اید و اگر فکر میکنید “نمیتوانید”، باز هم درست فکر کرده اید. تنها زمانی شکست میخورید که “تلاش خود را قطع کنید”.

تا پست بعدی فی امان الله و التماس دعا

گروه “اصم”

منتشرشده توسط

اصم

ابوترابی + صادقی + مختاری

2 دیدگاه در “برای قلبت شمعی روشن کن”

  1. البته یک اصلاحیه رو باید به متن بالا اضافه کنیم. جناب آقای دکتر نجفی وزیر آموزش عالی و آموزش و پرورش دولت آقای هاشمی و معاون برنامه و بودجه دولت آقای خاتمی، یزدی نیستند و به عنوان میهمان در این مراسم حضور داشتند.
    با تشکر
    تا پست بعدی فی امان الله و التماس دعا

دیدگاه‌ها غیرفعال هستند.